Jakie warzywa można wysiewać w lipcu do warzywnika?

Do połowy miesiąca spokojnie można wysiewać fasolę szparagową na późny zbiór. Należy pamiętać, by regularnie podlewać młode siewki i na bieżąco usuwać chwasty. Aby uzyskać najlepszy smak, należy zbierać fasolę, gdy jest młoda, a regularne zbiory zachęcą roślinę do dalszej produkcji fasolki.

W tym miesiącu można wysiewać rzodkiewki i sałatę, aby zapewnić sobie jeszcze mnóstwo letnich sałatek. Ponieważ rzodkiewki rosną szybko, są dobrym poplonem, można wysiać je pomiędzy wolniej rosnącymi roślinami. Rzodkiewki wysiewamy cały lipiec, sałatę od drugiej połowy lipca do początku sierpnia.

W ostatnim tygodniu lipca można wysiewać kapustę pekińską bezpośrednio do gruntu. Siew można przeprowadzać nawet do połowy sierpnia, a gotowa do zbioru będzie w listopadzie. Aby uniknąć chorób nie powinno wysiewać się jej w miejscu po innych warzywach kapustnych.

Lipcowa pogoda jest na tyle korzystna, by móc zasiać koperek ogrodowy lub włoski, szczypiorek, cebulę siedmiolatkę, rzeżuchę, roszponkę i endywię w podniesionym warzywniku lub bezpośrednio do gruntu w nasłonecznionym miejscu. Wszystkie wymienione warzywa można wysiewać przez cały lipiec.

W tym miesiącu jest jeszcze czas, aby siać buraki. Buraki liściowe, które są idealne do zup lub sałatek można wysiewać do połowy lipca, natomiast buraki ćwikłowe wysiewamy w pierwszym tygodniu lipca, zwracając uwagę na to by były to późne odmiany.

W lipcu po raz ostatni można wysiać również szpinak i rzepę. Oba warzywa wysiewamy dopiero w ostatnim tygodniu lipca, gdyż nie lubią zbyt wysokich temperatur. Warto postawić na późne odmiany.