Kwiaty

Do gruntu wysiewamy kwiaty jednoroczne, tj. nagietki, aksamitki, nasturcje, słoneczniki. Kwiaty te warto wysiać również w warzywniku, gdyż odstraszają szkodniki.

Warzywa

Gdy minie ryzyko przymrozków, po 15 maja do gruntu możemy wsadzić pomidory, rozsadę ogórków, papryki, bakłażanów, bazylii, a także kwiaty: pelargonie, petunie, begonie, fuksje. W razie wystąpienia przymrozków, rośliny i warzywa okrywamy włókniną.

Siejemy nasiona sałaty, rzodkiewki, marchwi, fasoli szparagowej, arbuza i zbieramy pierwsze plony szparagów, rzodkiewki, sałaty, szpinaku.

Drzewa i krzewy

Nawozimy drzewka i krzewy owocowe kompostem oraz kwiaty balkonowe nawozami do roślin kwitnących. Pamiętajmy o ich regularnym podlewaniu.

Sadzimy drzewa ozdobne i owocowe rosnące w donicy.

Ochrona roślin

Przeglądamy rośliny pod kątem szkodników i chorób, w razie potrzeby, wieczorną porą wykonujemy opryski. Na roślinach, na których pojawiły się mszyce możemy zawiesić żółte wstążeczki, które przyciągają biedronki, czyli naturalne

Trawniki

Regularnie kosimy, nawozimy trawniki i usuwamy chwasty, także te z rabat kwiatowych i grządek warzywnych.

Warzywniki

Wciąż możemy zakładać podwyższone rabaty warzywne. Betonowe warzywniki oprócz tego, że posłużą przez wiele lat i będą się ładnie prezentować, sprawią, że praca w ogrodzie stanie się bardziej przyjemna.